Az oldalon lévő Célzott keresés használatával, illetve a bejegyzések alatt található címkék segítségével könnyen megtalálhatja az Ön által keresett kronológiát

Salamon király IV. Henrik német királytól kér segítséget trónja visszaszerzéséhez.

I. Géza király engedélyezi a besenyők egy csoportjának, hogy beköltözzön az országba. (A besenyőket a Hanság vidékén telepítik le, hogy sakkban tartsák Salamon királyt.)

Salamon Wormsban a trónja visszaszerzéséhez ígért támogatás fejében IV. Henrik német király hűbéresévé lesz.

IV. Henrik német ­király Salamon király hatalmának helyreállítása érdekében hadjáratot vezet Magyarországra. Serege Vácig nyomul, majd eredmény nélkül hazatér.

VII. Gergely pápa a tőle támogatást kérő Salamon királyhoz intézett ­levelében elítéli annak német hűbéressé válását, amellyel megsértette Szent Péter apostol, azaz a pápaság Magyarország ­feletti vélelmezett jogait. A pápa a következőt írja levelében: „Amint ugyanis hazád véneitől tudhatod, Magyarországot, a Szent Római Egyház tulajdonát István király Szent Péternek hajdan minden joggal és hatalommal együtt felkínálta és alázatosan felajánlotta. Ezenkívül a kegyes emlékezetű Henrik császár azt az országot Szent Péter tiszteletére megostromolta, miután ­legyőzte a királyt [Aba Sámuelt], és győzelmet aratott, a lándzsát és a koronát Szent Péter testéhez küldte át, és diadalának ­dicsőségére az ország jelvényeit arra a helyre irányította, amelyről tudta, hogy annak méltósága onnan ered. Mindezek dacára […] Szent Péter jogát és tiszteletét amennyire csak tudtad megkurtítottad és ­elidegenítetted, és az ő országát a német királytól, amint hallottuk, hűbérbe elfogadtad. Ha ez igaz, […] nem fogsz sokáig uralkodni.” (Kőrizs Imre fordítása.)

I. Géza király VII. Mihály ­bizánci császártól abroncskoronát kap. (A mai Szent Korona alsó része, az ún. corona Graeca. → 1083. augusztus 20.)

I. Géza átengedi az 1071-ben elfoglalt Nándorfehérvárt és Szerém várát a Bizánci Birodalomnak.

Salamon király kétévenként vert pénzein először jelenik meg a király ábrázolása.

VII. Gergely pápa I. Gézához ­intézett levelében, bár nem „király”-nak, hanem „herceg”-nek nevezi, elismeri ­Gézát Magyarország uralkodójának.

I. Gézát a Bizáncból kapott koronával királlyá koronázzák.